fbpx

רמי לוי - ניהול

צפו בסריקה התלת מימדית מתהליך הבנייה

קצת על הפרויקט

כחלק מניהול פרויקט למספר נרחב של סניפים בבנייה לרשת הקמעונאית הגדולה 'רמי לוי', הכוללים סניפים כמו שדרות, כרמי־גת, בית־שמש ומגדל העמק, ביצענו בקרת חשבונות ובקרת איכות במהלך בניית הסניפים.
בפרויקטים גדולים, במיוחד כמו פרויקטים של יזמים וחברות גדולות כמו רמי לוי, שבונים מספר רב של פרויקטים במקביל, אין זמן לבחון כל פרט ופרט בפרויקטים ובחשבונות המוגשים בכל אחד מהפרויקטים שלהם. שירותי הבקרה שלנו הם יתרון מנצח, בקרת החשבונות שלנו, שעוברת באופן נרחב על כל פרטי הפרויקט ומשווה בין התוכניות, כתבי הכמויות, הסקיצות של העבודה שבוצעה והחשבונות הקודמים, ובכך מדוואת שהחשבון שמוגש תקין ומאושר לתשלום.

בקרת חשבונות

כאשר היזם/הלקוח מקבלים חשבון מהקבלן, ללא בקרת חשבון, מאוד קשה לעקוב ולשים לב בדיוק אם החשבון הוגש כראוי. אך כשמסתכלים על הדברים בעיניים מקצועיות ומשווים את החשבון שהוגש לתוכניות, לסריקות התלת מימדיות העדכניות של האתר, לסקיצות, ובעיקר לחשבונות הקודמים שהוגשו, הרבה פעמים נתקלים במקרים של פרטים שכבר שולמו בחשבונות קודמים ונכנסו שוב לחשבון העדכני, ופרטים שלא בוצעו. כשמבצעים בקרת חשבונות כראוי, ניתן בצורה זו לחסוך אלפי ומאות אלפי שקלים על־ידי אישור החשבון לפני התשלום, בכל פרויקט. וזה בדיוק מה שעשינו בפרויקטים השונים של סניפי רמי לוי.

בפרויקטים רבים, הלקוח מדלג על הוצאת כתב כמויות לפני בקשת הצעות מחיר מהקבלנים השונים, דבר שמקשה על היכולת שלו לדעת אם החשבונות שנתן לו הקבלן לאורך התהליך תקינים ותואמים לעבודה שבוצעה. אצלנו במקום, אנחנו משתמשים לצורך ביצוע הבקרה בכלי שמאוד מקל ומדייק את היכולת שלנו לעקוב אחרי העבודה והכמויות הנכונות. באמצעות סריקות תלת מימדיות שאנחנו מספקים מידי חודש בצמוד להגשת החשבון. דבר שמאפשר השוואה מדוייקת יותר בין החשבון, לכמויות ולעבודה שבוצעה בשטח במהלך אותו החודש.

בקרת איכות

כשזה מגיע לאיכות, כולם רוצים להיות בטוחים שהם מקבלים את הטוב ביותר, ובדיוק לשם כך נחוץ לעשות בקרת איכות. במיוחד כשמדובר בפרויקטים גדולים ורבים כמו בניית כמות סניפי קמעונאות כמו של רמי לוי.
בקרת באיכות שלנו מגיעה לסניפים ומוודאת שכל העבודה נעשית כראוי, עם החומרים הטובים ביותר, שתואמים לתוכניות ולדרישות התקן, ושאין סטיות וטעויות שיתגלו רק בשלבים מאוחרים יותר בלי הבקרה.

שאלות נפוצות

בתחילת התהליך, אנו נפגש עם הלקוח כדי להבין את הצרכים שלו ולתכנן את הפתרון המתאים ביותר. לאחר מכן, אנו עוברים לבנייה ולציוד הנדרש, ומתחילים בבנייה בהתאם לתכנון. אנו מקפידים על בניית הבית באיכות גבוהה ועם חומרים איכותיים, ומבצעים בקרות איכות בכל שלב של הפרויקט.

תהליך השיפוץ כולל תכנון הפרויקט והתאמתו לצרכי הלקוח, עיון במצב הבית הקיים והגדרת העבודות הנדרשות. אנו מבצעים את העבודות הנדרשות עם חומרים איכותיים ובאיכות גבוהה, ומתאימים את הפתרונות שלנו לצרכי הלקוח.

המחירים שלנו תלויים בסוג הפרויקט ובקיבולת העבודה הנדרשת. אנו מתאימים את המחירים שלנו לצרכי הלקוחות ומבצעים בדיקת מחירים כדי להבטיח שהמחירים שלנו הם הוגנים ומתאימים לתקציב של הלקוח.

זמן הבנייה תלוי בקיבולת הפרויקט ובמהירות העבודה של הצוות, ועשוי להגיע למס' חודשים. בנוסף על־כך יש לקחת בחשבון משתנים חיצוניים שיכולים להאריך את לוח הזמנים. תכנון נכון של הפרויקט על־ידי מומחי ניהול ולוחות זמנים מנוסים, מאפשר להפיק את המיטב ולהביא לתאריך יעד מדויק יותר בו לוקחים בחשבון מראש בלת"מים ומשתנים חיצוניים ולדעת מה היעד הריאלי לסיום הפרויקט.

לפני שמתחילים לבנות בית פרטי, חשוב להבין את הצרכים שלך ולתכנן את הפרויקט בצורה מפורטת. כדאי להתייעץ עם מתכנן ואדריכל לקבלת המלצות ולהבטיח את התאמת הפרויקט לצרכים שלך.

כשבאים לבחור קבלן גמרים, רצוי לראות עבודות קודמות בהן אפשר לבחון את רמת הגבס, הטייח, פרגולות וכו' בתוך הבית ובחוץ. בנוסף על כך רצוי לקבל חוות דעת מלקוחות קודמים וכך לעשות החלטה מושכלת.

תתקדמו לבנייה חכמה יותר