fbpx

אנרגיה ירוקה - עתיד ירוק

בונים אנרגיה ירוקה

הצורך במקורות אנרגיה ירוקים ומתחדשים מעולם לא היה דחוף יותר. כשבריאותו של כדור הארץ נמצא בסיכון, עקב פליטת גזי חממה מזיקים, המעבר לחלופות אנרגיה ירוקה הופך לא רק לבחירה, אלא להכרח. הופעתן של טכנולוגיות חדשניות הפכו את המעבר הזה לאפשרי יותר מאי פעם. כאשר אנרגיה סולארית תופסת את מרכז הבמה במהפכה זו.

אנרגיה סולארית הוא מקור אנרגיה בלתי מוגבל ונקי, המייצר חשמל מבלי לשחרר פחמן דו־חמצני המזיק לאטמוספירה. האמצעי העיקרי לניצול אנרגיה זו, הוא באמצעות שימוש בתאים פוטו-וולטאיים סולאריים, הידועים בכינויים פאנלים סולאריים. לוחות אלו, לוכדים את אור השמש, וממירים אותו לחשמל באמצעות האפקט הפוטו-וולטאי.

ככל שעובר הזמן, יותר ויותר מחשמל העולם הופך להיות מופק באמצעות אנרגיה סולארית. בתקווה שיוכל יום אחד להחליף את רובו אם לא את כולו. והדבר יהפוך להיות יותר נגיש וזול לכולם.

החדשנות של מאגרי אנרגיה סולארית

עד כמה שאנרגיה סולארית מבטיחה, היא לא נטולת אתגרים. הבולט שבהם הוא איך לא – הלילה. השמש זורחת רק במהלך היום, וגם אז עננים או מזג אוויר סגרירי יכולים להפחית את כמות אור השמש שמגיעה לפאנלים הסולאריים. מה שהיווה עד היום מכשול משמעותי באימוץ רחב יותר של אנרגיה סולארית. אבל גם לאתגר הזה כבר הצליחו היום למצוא פיתרון, ואנחנו קרובים בצעד אחד נוסף לעבר עולם נקי מזיהומי הפחמן שנפלטים בתהליך ייצור החשמל המסורתי. מאגרי אנרגיה סולארית מאחסנים עודפי אנרגיה המופקת במהלך היום, לשימוש בשעות הלילה, ובתקופות של ביקוש גבוה לאנרגיה. ניתן להשתמש באנרגיה מאוחסנת זו ישירות או להזין בחזרה לרשת, לקדם את יציבות הרשת ולהפחית את ההסתמכות על תחנות כוח מבוססות דלק בתקופות שיא הביקוש.

פרויקט חוות האגירה של בילקטריק

כיום בישראל, הוקם פרויקט מאגר האנרגיה הסולארית הגדול בחלוציות על ידי חברת בילקטריק. ואליה חברנו על מנת להקים את המאגר הזה וליצור את האפשרות לאחסן את האנרגיה הסולרית ולהפוך אותה לזמינה לאורך כל השנה, מתוך אמונה שיש לנו את הכוח להפוך את המקום שאנחנו חיים בו למקום טוב יותר למען עתידנו ועתיד ילדינו. המעבר למקורות אנרגיה מתחדשים הוא צעד משמעותי לצמצום ההשפעות של שינויי האקלים.

אנרגיה סולארית, עם ההבטחה שלה לכוח אינסופי ונקי, עומדת להיות בחזית המעבר הזה. עם שילוב מאגרי אנרגיה סולארית, אנו עומדים להתגבר על אחד האתגרים הגדולים ביותר שמקור אנרגיה זה התמודד איתו. המסע שלפנינו הוא מאתגר, אבל עם כל התקדמות טכנולוגית, אנחנו מתקרבים צעד אחד קדימה לעתיד בר קיימא וירוק.

רוצים לקרוא עוד על פרויקט חוות האגירה?>>

צרו איתנו קשר עוד היום ותהיו חלק מהשינוי

שאלות נפוצות

שלבים העיקריים בבניית פרויקט סולארי כוללים תכנון המערכת, בדיקת תקינה ואישורים, קניית ציוד וחומרים, התקנה ובנייה, ולבסוף פיקוח ובקרת האיכות לאורך כל הקמתו.

יעילות המערכת נמדדת ביחס בין הכמות הזמינה של אנרגיה סולארית לכמות האנרגיה הנוצרת על ידי הפאנלים הסולאריים. ככל שהיחס גבוה יותר, היעילות של המערכת גבוהה יותר.

האתגרים כוללים מימון פרויקטים, קבלת אישורים ורשיונות מהרשויות המקומיות, חיבור לרשת החשמלית, והשגת תמיכה ציבורית ופוליטית לקידום התעשייה.

פרויקטים אלו משפיעים חיובית על הסביבה על ידי ייצור חשמלית ירוקה ופחות זיהום, צמצום בשימוש במקורות אנרגיה מזיקים כמו פחם ונפט, וכן פחות פליטת גזי חממה. בנוסף, פרויקטים אלו עוזרים להפחית את התלות של ישראל במקורות אנרגיה מהחוץ ולקדם תעשיית האנרגיה המתחדשת המקומית.

Scroll to Top

תתקדמו לבנייה חכמה יותר

דילוג לתוכן