fbpx

אומדנים וכתבי כמויות

אומדנים וכתבי כמויות כבסיס לבנייה מוצלחת

בתחום הבנייה, ניהול יעיל של המשאבים והתקציב קובעים באופן משמעותי את הצלחת הפרויקט. זה המקום שבו כתב הכמויות והאומדנים באים למלא תפקיד מרכזי. וכיום גם הקבלנים המבצעים כבר מבינים את הערך של בעל מקצוע חיצוני שיעשה את האומדנים וכתבי הכמויות על סמך הסתכלות נרחבת הכולל בתוכה את כל ניהול הסיכונים והסעיפים שעלולים, אחרת, להביא לחריגות בתקציב, הן לקבלן והן ללקוח.

מהו כתב כמויות?

כתב כמויות הוא מסמך המספק פירוט מפורט של חומרים, חלקים ועבודה הנדרשים לכל פרויקט בנייה, יחד עם העלויות הנלוות. פירוט מקיף זה מאפשר לבעלי עניין להבין את ההוצאה הכספית כבר בהתחלה, ובכך לאפשר תקצוב, תכנון וניהול טוב יותר של משאבים.

אחד היתרונות המשמעותיים של כתב הכמויות הוא הפחתת סיכונים. על ידי התחשבות בכל החומרים ופרטי העבודה, הוא ממזער במידה ניכרת את הסיכוי לעלויות בלתי צפויות לצוץ במהלך הבנייה. הבנה מקיפה של היקף הפרויקט והעלויות הנלוות אליו מובילה לסבירות נמוכה יותר לחריגות בעלויות, שהן כאב ראש מוכר בכל פרויקט בנייה.

תפקידם של מודדי כמויות

השארת הכנת כתב הכמויות לקבלן עשויה להיראות חסכונית בהתחלה. אך בפועל, זה יכול להוביל למגוון של בעיות שעלולות לשבש את הפרויקט ולחריגות בתקציב. חוסר התחשבות בסיכונים, אתגרים ושינויים בתוכניות, הם חלק מהדברים שבגללם בהסתכלות רחבה יותר לקיחת שירות חיצוני של הכנת אומדנים וכתבי כמויות חוסכת הרבה יותר ממה שתוסיפו על השירות.

למה להעסיק מודד כמויות מקצועי?

בקרה לפני ביצוע אומדנים וכתבי כמויות

בשביל שכתבי הכמויות שלכם יהיו כמה שיותר מדוייקים במהלך העבודה, יש הרבה בדיקות ובקרה שיש לבצע לפני כן, באמצעות תוכנות ייחודיות והרבה ניסיון, אנחנו יודעים לבצע את כל הבדיקות בכדי להבטיח לכם את האומדנים וכתבי הכמויות המדויקים ביותר. אובייקטיביות ודיוק בבחינת תוכניות הבנייהבעל מקצועי חיצוני בא לתת לכם את הדברים על דיוקם וזו כל מטרתו. אין לו אינטרס להציג לכם פרויקט זול ומפתה, ולכן כתב כמויות שכזה מאפשרת לכם לקבל הסתכלות מדויקת על אומדן הפרויקט.

ניהול סיכונים

הודות לכל עבודת הבקרה, וההיכרות של המודדים עם התחום, הם יכולים לזהות סיכונים פיננסיים ואי ודאויות ולהציע אסטרטגיות הפחתה מתאימות. הסתכלות כזו יכולה לחסוך עלויות וזמן משמעותיים במהלך ביצוע הפרויקט.

חיסכון בעלויות

באמצעות ניתוח עלות-תועלת, בודקי כמויות יכולים לזהות הזדמנויות פוטנציאליות לחיסכון בעלויות מבלי לפגוע באיכות הפרויקט או בשלמותו, במידה וקיים. מעורבותם מבטיחה את השימוש היעיל ביותר במשאבים ובסופו של דבר מובילה לחיסכון ניכר בעלויות.

באמצעות שילוב השירותים שלנו, והניסיון הרב בביצוע, בניהול פרויקטים ובפיקוח,  יש לנו את כל הידע הדרוש בכדי לספק אומדנים וכתבי כמויות מדויקיים שיאפשרו לכם לצמצם את הסיכונים ואת חריגות התקציב למינימום ולאפשר לכם להיות בשקיפות מלאה עם כל מה שאתם צריכים בכדי לישון בשקט, בזמן שהפרויקט שלכם יוצא לביצוע.

בואו לקרוא עוד על אומדנים בכתבי כמויות>>

רוצים אומדנים מדוייקים גם בפרויקט שלכם?

צרו קשר עוד היום בשביל לקחת את הפרויקט שלכם למקום הטוב ביותר

שאלות נפוצות

בזכות שילוב השירותים שלנו, יש לנו ידע וניסיון רבים בשלל תחומי הבנייה, מביצוע, ניהול ופיקוח, ומשום כך, אנחנו יודעים לקחת בחשבון את כל הנחוץ, מהסיכונים שבביצוע, בחירת החומרים וההשפעה על העלויות והשינויים בעקבות כך ועוד.

שירותי הכנת אומדנים וכתבי כמויות של חברת מקום כוללים בדיקות ובקרות בכל שלב בתהליך ההכנת אומדנים וכתבי כמויות כדי להבטיח את המדידה המדוייקת ביותר ואת המידע המהימן ביותר עבור הלקוחות שלנו.

בהחלט, אנו מספקים הכנת אומדנים וכתבי כמויות לפרויקטים בכל גודל ורמת מורכבות. אנו מתאימים את הזמן והמשאבים הנדרשים לכל פרויקט ומתחייבים לספק לכם את המידע והנתונים המדוייקים ביותר עבור הפרויקט שלכם.

העלות לכנת אומדנים וכתבי כמויות תלויה בגודל וברמת המורכבות של הפרויקט, וגם בכמות המידע והנתונים הדרושים לכתיבת האומדן והכתב. אנו מתאימים את הזמן והמשאבים הנדרשים לפרויקט שלכם ומתחייבים לספק לכם עלות הוגנת ותחרותית.

עבודה עם חברה כמו מקום יכולה לעזור לקבלנים לחסוך זמן וכסף על ידי מתן הערכות עלויות מדויקות ואמינות וכתבי כמויות. עם ניסיון של שנים בענף ורקורד של אספקת תוצאות באיכות גבוהה. ההתמקדות שלנו בשירות לקוחות פירושה שאנחנו תמיד זמינים לענות על שאלות ולספק תמיכה, ולעזור לקבלנים להצליח בכל פרויקט. 

תתקדמו לבנייה חכמה יותר