fbpx

מאמרים

חיסכון בבניה, תקציב בניה, בקרה תקציבית, ניהול פרויקטים

חיסכון בתהליך הבנייה

משולש הזהב בניהול פרויקטים הוא הכלי המרכזי לקבלנים ויזמים, המבטיח שליטה בלוח הזמנים, בתקציב ובאיכות הבנייה. והדרך לגרום לו להיות הטוב ביותר היא באמצעות שירותי עזר שיחסכו לכם הרבה זמן וכסף באיכות הגבוהה ביותר

קרא עוד »
בקרת חשבונות, חשבונות חלקיים, מעקב חשבונות,

בקרת חשבונות: הדרך להצלחה מובטחת בבנייה

כולם יודעים את החשיבות של מעקב החשבונות האישיים. לדעת מה נכנס ומה יוצא, לוודא שאין הוצאות לא מוכרות, שלא חוייבתם פעמיים, וכו’.
אך כשזה מגיע לבנייה, שם הסכומים גדולים משמעותית מההוצאות האישיות, אנשים פשוט סומכים על הקבלן בעיניים עצומות??

קרא עוד »
מקום MAKOM בנייה מקום אנרגיה ירוקה חוות אגירה אנרגיה סולארית בילקטריק חשמל

בונים אנרגיה ירוקה

ככל שהעולם מתפתח, אנחנו מבינים יותר ויותר את חשיבותה של שמירה על הסביבה, ועושים ככל שביכולתינו לעבור לאנרגיה כמה שיותר ירוקה ולא מזיקה לסביבה. במדינה כמו ישראל, בו המשאב הגדול ביותר הוא השמש, יש לנו את היכולת לצמצם משמעותית את הזיהום בניצול המשאב הזה.
חוות האגירה נועדו להרחיב את היכולת שלנו לנצל את האנרגיה הסולארית מעבר לשעות השמש והעונת הקיץ השמשית ובכך לאפשר לנו הפחתה ניכרת של זיהום הנוצר עקב ייצור חשמל על ידי פחם.

קרא עוד »
אומדנים כתב כמויות כתבי כמויות חישוב חישובים מחשבון בנייה קבלן בניין, הנדסאי בניין פרויקט פרוייקט בנייה

אומדנים וכתבי כמויות

הבסיס לכל פרויקט בנייה טוב מתחיל בתכנון נכון של כל הצרכים בפרויקט, והעלויות שלהם. כתב כמויות לפי אומדנים מדוייקים הוא דבר קריטי לצורך מניעת חריגות בתקציב. אבל יש מספר דברים לעשות לפני הכנת כתב הכמויות כדי לוודא שלקחנו הכל בחשבון ולא פספסנו כלום.

קרא עוד »
מושגים בבנייה, מילון לבונה המתחיל, בניית וילה, בקבלן מפתח, קבלן שלד

מושגים בבנייה

בואו לדעת את כל המונחים החשובים שיעזרו לכם להתמצא בשיחות עם אנשי המקצוע והקבלנים כשאתם מתחילים לבנות או לשפץ את הבית שלכם

קרא עוד »
MAKOM מקום בדיקת שיפוע בגג לאחר איטום, גשם בישראל

איטום בתים בישראל: שמירה על ביתך מפני גשמי חורף

החורף הגיע לישראל, והוא הגיע בשיא העוצמה, והבתים, בייחוד הבתים החדשים, עומדים כעת במבחן האטימות מפני הגשמים הבלתי פוסקים. מדריך מקיף זה מתמקד בתפקיד הקריטי של שיטות איטום מיוחדות, היבט הכרחי בבנייה בישראל, כדי להבטיח שהבית שלך יישאר יבש ומאובטח.

קרא עוד »
גאנט תכנון לוח זמנים לפרויקט בנייה ניהול פרויקטים ms project primavera לוח זמנים

לוחות זמנים בבנייה

כל פרויקט מוצלח מתחיל בתכנון נכון. בבנייה במיוחד, כל שלב והתזמון שלו הם קריטיים לצורך הצלחתו ואיכותו של המוצר הסופי. לכן כשמסתכלים על פרויקט בנייה, יש לבנות לוח זמנים ריאליסטי וגמיש שמאפשר שינויים ומידה בצריך בלי חריגות במשך הפרויקט. מה צריך לקחת בחשבון?

קרא עוד »
ממד ממ"ד מרחב מוגן מיגונים הסלנה הסלמה ביטחונית רצועת עזה

מה חשוב לדעת בבניית ממ"ד?

לאחר מלחמת המפרץ הראשונה נחקק בישראל חוק המחייב ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) בכל בנייה חדשה בישראל. אבל דירות שנבנו לפני כן בהרבה מהמקרים נותרו בלי שום אפשרות למרחב מוגן. ככל שהשנים עוברות יותר ויותר אנשים מבינים שלמרות המחיר היקר, ממ"ד הוא לא מותרות. אז לפני שאתם מוציאים את פנקס הצ'קים, בואו לגלות מה משפיע על המחיר ואיך בוחרים.

קרא עוד »
Scroll to Top

תתקדמו לבנייה חכמה יותר

דילוג לתוכן